Menu

CINEAMA 2018

sobota, 14 apríl, 2018 - od 09:00 do 17:00
Krajská súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby
Gemerské osvetové stredisko (GOS), kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje už 22. krát krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže Cineama. Ide zároveň o prehliadku amatérskej filmovej tvorby autorov z Košického kraja, ktorá vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a zároveň dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým záujemcom, ktorí tvoria v tejto oblasti záujmovo-umeleckej činnosti.
„Realizáciou súťaže vytvárame priestor na rozvíjanie záujmov, umeleckej tvorivosti, nadania a technických schopností v oblasti amatérskej filmovej tvorby, a tiež na umelecké stvárnenie skutočnosti, na vyjadrenie názorov, postojov, skúseností autorov filmových diel," uvádza Helena Novotná, riaditeľka GOS.
„Diváci, priaznivci nekomerčných filmov, sa môžu aj tento rok tešiť na pestrú paletu žánrov v celkovom počte 36 krátkych snímkov animovanej tvorby, hraných filmov, dokumentov a  videoklipov od autorov z Košíc, Spišskej Novej Vsi a Rožňavy, ktorí reflektujú súčasné témy nekomerčným pohľadom nezávislých tvorcov," pozýva Anežka Kleinová (GOS) a dodáva: „ich spracovanie v ničom nezaostáva za profesionálnou tvorbou, a preto bude program atraktívny aj pre širokú verejnosť."
Príďte sa pozrieť kto tentokrát získa sošku Goskara - Gemerský variant prestížneho a známeho Oscara. Cineama 2018 sa uskutoční v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) v sobotu 14. apríla 2018 od 9.00.
Vstup je voľný.
 
Info: Anežka Kleinová, 0905 919 431, kleinova@gos.sk
 
Krajskú súťaž z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.
 
 
PrílohaVeľkosť
Plagát627.38 KB
Program2.27 MB