Menu

CINEAMA 2024 

piatok, 14 jún, 2024 - od 09:00 do 17:00
Sviatok amatérskeho filmu Košického kraja 

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje v piatok 14. júna 2024 v Rožňave krajskú súťaž a prehliadku amatérskej filmovej tvorby Cineama 2024. Uskutoční sa od 9:00 do 17:00 hod. v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8) a ponúkne 34 filmov rôznych žánrov. 
Súťažou vytvárame priestor na vyhľadávanie, rozvoj a prezentáciu talentovaných jedincov a kolektívov, v rámci programu Košickej župy Talenty kraja zameraného na podporu neprofesionálnych tvorcov vo všetkých oblastiach umenia,“ uviedla riaditeľka GOS Helena Novotná. 
V Rožňave sa krajské kolo súťaže Cineama uskutoční už 28. krát. Odborná porota súťaže zložená z filmových profesionálov rozhodne o udelení ocenení a postupe na celoslovenské kolo. Víťazi v jednotlivých kategóriách už tradične získajú sošku Goskara - gemerský variant prestížneho hollywoodskeho Oscara. Vyhlasovateľom, odborným garantom súťaže a hlavným finančným partnerom je Národné osvetové centrum (NOC). Do nesúťažnej časti prispelo NOC zdigitalizovanými filmami osobností amatérskeho filmového sveta, ktoré prinášajú retrospektívu spoločnosti v období reálneho socializmu. 
Srdečne pozývame školy aj verejnosť na projekciu animovaných, hraných a dokumentárnych filmov najmä mladých autorov od 10 do 21 rokov, ktorí svojím nezaťaženým a nezávislým pohľadom reflektujú témy, ktoré sú im blízke,“ pozýva Anežka Kleinová, manažérka kultúry. 
Podrobný program a aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte na sociálnych sieťach kde nás nájdete ako @gos.roznava. 
 

PrílohaVeľkosť
Plagát3.9 MB