Menu

ANIMOsCool

streda, 7 júl, 2021 - 14:00
Letná škola animovaného filmu v Dome tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava v dňoch 26. - 30. júla 2021

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo už 8. ročník denného letného tábora so zameraním na animovanú tvorbu. V termíne od 26. do 30. júla 2021 účastníci workshopu pod vedením odborných lektorov spoločne vytvoria animovaný film.

„Hlavným lektorom je skúsený výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „pod jeho vedením vznikajú animované filmy, ktoré získavajú priaznivé ohlasy nielen divákov, ale aj ocenenia odbornej poroty na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA. Aj vlaňajší film získal postup na celoslovenskú súťaž, o jeho úspechu sa bude rozhodovať v septembri.” 

„Zaujímavou možnosťou je naučiť sa v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole rôzne druhy animácie - plôškovú, kreslenú, plastelínovú, digitálnu, úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie zvuku, ruchov a montáž filmu. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 30. júla 2021 v Kine Apollo (Betliarska 8, Rožňava)," dodáva za GOS autorka projektu Anežka Kleinová.

Tábor je organizovaný v súlade s aktuálnymi opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19. Aktivity a podmienky sú prispôsobené tak, aby bolo pre účastníkov a lektorov vytvorené v prvom rade bezpečné prostredie. 

ANIMOsCool je súčasťou projektu Dedičstvo inšpiruje, ktorý verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Denný tábor je určený pre tvorivých záujemcov vo veku od 10 rokov, konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) denne od 8.00 do 16.00 hod. 
Poplatok: 70 € (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)