Menu

Workshopy pre dospelých

pondelok, 12 február, 2018 - 12:45
Ručne vyrobené bábiky, hračky či šperky v sebe majú vždy kus srdca a radosti z tvorby. Ponúkame vám možnosť stráviť voľný čas v príjemnom tvorivom prostredí.

Handrové bábiky viazanou technikou

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave v mesiaci február ponúka pre verejnosť workshop pre dospelých zameraný na výrobu tradičných handrových bábik viazanou technikou. 
Aké materiály použiť, ako strihať látku, vytvoriť telíčko, hlavičku, zviazať jednotlivé časti tela, vytvoriť bábiku bez použitia ihly, to všetko sa dozviete od odbornej lektorky Evy Čabrovej. 
Workshop sa uskutoční 20. februára 2018 od 16.30 do 18.30 hod.
Počet účastníkov je limitovaný, preto sa prihláste čo najskôr telefonicky na uvedené číslo, alebo písomne na mailové adresy. Poplatok je 10 eur. 
 

Výroba keramických šperkov

Druhý v ponuke je workshop v hrnčiarskej dielni pre dospelých zameraný na výrobu keramických šperkov. Každý účastník si pod vedením keramikárky Renáty Kseničovej vyrobí svoje vlastné originálne šperky. Vyskúša si tradičné postupy hrnčiarskej výroby – modelovanie voľnou rukou, hotový výrobok si vyzdobí engobami a glazúrami. Na úplnú výrobu sú potrebné dve stretnutia, keďže treba počítať s časom potrebným na modelovanie, dekorovanie, schnutie, glazovanie, vypálenie hlinených komponentov a skompletizovanie.
Prvé stretnutie sa uskutoční 21. 2. a druhé 7.3. 2018 od 16.30 do 18.30 hod.
Poplatok je 20 eur, cena zahŕňa aj materiál na skompletizovanie vyrobených šperkov (šnúry na zavesenie, uzávery).
 
Oba workshopy sa uskutočnia v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava).
 
Záväzné prihlášky očakávame do 16. 2. 2018.
 
Info:

Textil: Eva Čabrová, eva.cabrova@gos.sk
Keramika: Renáta Kseničová, renata.ksenicova@gos.sk
0917 419 258
 
 
 
PrílohaVeľkosť
Keramický workshop481.73 KB
Textilný workshop530.89 KB