Menu

Víkendový kurz tkania na krosnách

od piatok, 19 október, 2018 - 14:30 do nedeľa, 21 október, 2018 - 14:30
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pre veľký záujem aj v tomto roku organizuje víkendový kurz tkania, ktorý sa uskutoční 19. – 21. októbra 2018 v Dome tradičnej kultúry Gemera.
Účastníci na kurze získajú základné znalosti o tradíciách tkania, druhoch tkanín, vzorovaní a využití tkanín v súčasnosti. Zdokonalia sa v tkaní rôznymi druhmi väzieb, vzorovaní tkanín preberaním, brožovaním a ažúry, ale aj v zabezpečení všetkých prípravných prác  tkania, ako je snovanie a navíjanie osnovy na krosná. 
Kurz bude viesť skúsená lektorka – známa tkáčka Ľubomíra Žilková z Kokavy nad Rimavicou, ktorá sa tkaniu venuje už takmer dve desaťročia. „Ľubomíra Žilková pri tkaní využíva prírodný materiál - ľan, ktorý jej tak prirástol k srdcu, že pred niekoľkými rokmi sa rozhodla ľan sama pestovať a tradičným spôsobom spracovávať,“ upresnila Valéria Munková z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.
Komu je určený víkendový kurz?
Všetkým milovníkom tradičného textilného remesla, ktorí si chcú prehĺbiť už nadobudnuté vedomosti alebo si obnoviť skúsenosti  získané v mladosti od svojich rodičov, či starých rodičov. 
Ak Vás naša ponuka zaujala neváhajte a prihláste sa, objavte v sebe ukryté zručnosti, ktoré budete môcť ďalej rozvíjať v našom tkáčskom klube, ktorý pôsobí pri Gemerskom osvetovom stredisku v Rožňave.
Víkendový kurz tkania sa koná v rámci projektu „Natkajme si plátna“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 
Info: 
Valéria Munková
Gemerské osvetové stredisko Rožňava
0915 884 135, 0905 939 691
www.gos.sk, fb.me/gos.roznava
 
Účastnícky poplatok: 50,- €
 
V cene kurzu je zahrnutá práca lektora, pracovné pomôcky a nástroje, materiál a občerstvenie. Vzhľadom k menšej skupine účastníkov, garantujeme individuálny prístup lektora ku každému účastníkovi.
Záväzné prihlášky prijímame do 15.10.2018 (počet záujemcov limitovaný)
 
PrílohaVeľkosť
Plagát442.47 KB
Prihláška14.52 KB