Menu

Rodinný štvrtok

štvrtok, 17 november, 2016 - od 09:00 do 14:00
V dňoch 14. až 19. novembra 2016 sa uskutoční už 22. ročník Slávností zvykov a obyčají Gemera a Malohontu ROK NA GEMERI. Súčasťou bohatej programovej ponuky tohoto viacdňového podujatia budú aj tvorivé dielne pre rodiny s deťmi.
„Dom tradičnej kultúry Gemera nezatvorí svoje brány ani počas štátneho sviatku. Vo štvrtok 17. novembra v dopoludňajších hodinách očakávame v našich remeselníckych dielňach rodiny s deťmi, ktoré si chcú vychutnať čaro spoločného tvorenia. Našim verným malým aj veľkým remeselníkom, ale aj všetkým deťom s rodičmi, sme opäť pripravili pestrú ponuku hrnčiarskych a textilných aktivít“ pozýva Helena Novotná, riaditeľka Gemerského osvetového strediska.
Kreatívna činnosť v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera už pravidelne sprostredkuje  návštevníkom dotyk so starými gemerskými remeslami.  Títo si môžu nielen vyskúšať rôzne textilné a hrnčiarske techniky, ale môžu si aj prezrieť dávno zabudnuté pracovné nástroje a  náradie, ktoré sú súčasťou interiéru.
Rodinné tvorivé dielne v Dome tradičnej kultúry Gemera,  budú vo sviatočný deň vhodným spestrením voľných chvíľ a vytvoria príležitosť  na nové zážitky i na nevšedne strávený voľný  čas.  
 
Vstupné: 2 eurá/hodinu/dieťa
 
Info: V. Munková, munkova@gos.sk, 0915 884 135