Menu

Rodinná sobota v Dome tradičnej kultúry Gemera

sobota, 17 september, 2016 - od 09:00 do 15:00
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave v sobotu 17. septembra 2016 v Dome tradičnej kultúry Gemera organizovalo pre rodiny s deťmi pestrú paletu tvorivých remeselných zážitkov z oblasti tradičnej ľudovej kultúry. Tvorivá činnosť v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera v Rožňave sprostredkuje pre návštevníkov návrat k tradičným gemerským remeslám. "Po skúsenostiach s malými a veľkými remeselníkmi, ktorí radi navševujú naše tvorivé aktivity a remeselnícke dielne sme sa rozhodli pripraviť jednu sobotňajšiu rodinnú akciu, keď deti mali skvelú príležitosť priviesť k nám svojich rodičov, starých rodičov či súrodencov, a vyskúšať si ta čaro spoločného tvorenia" priblížila zámer podujatia riaditeľka GOS, Helena Novotná.
Návsťevníkom počas celého dňa sa venovali skúsení lektori. Po praktickej ukážke spracovania textilných vlákien pradením či tkaním, prostredníctvom  tkáčky Ľubomíry Žilkovej z Kokavy nad Rimavicou, si deti a rodičia mohli vyskúšať rôzne textilné techniky – paličkovanie,  tkanie na tkáčskych stavoch, na krosienkach, alebo  na drevených rámoch ale moihli si vyrobiť aj  zaujímavé jesenné dekoratívne predmety.
Tradičnú techniku spracovania hrnčiarskej hliny návštvevníci si mohli vyskúšať, vrátane točenia na elektrickom hrnčiarskom kruhu. Hostia  vyskúšali aj pletenie naozajstného lana, z čoho si deti vyriobili švihadlá.
Počas rodiinej soboty bolo v Dome tradičnej kutúry Gemera tvorivo veselo :)
 
Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.
 
 
PrílohaVeľkosť
Rodinná sobota -plagát15.35 MB