Menu

Remeselné Vianoce

streda, 23 november, 2022 - 09:15
O vianočnú atmosféru sa postarajú remeselníci z celého kraja * Malý jarmok tradičných remesiel od 6. 12. 2022 do 18. 12. 2022 (10:00 – 19:00), OC Optima Košice 

V košickom OC Optima sa od  6. do 18. decembra 2022 uskutočnia vianočné trhy tradičných remesiel ľudovo-umeleckých výrobcov z Košického kraja. Tento tradičný jarmok prináša do Košíc Remeselnícky inkubátor, známy ako RINK a ponesie názov Remeselné Vianoce.
Počas dvoch adventných týždňov RINK naplní predajné stánky viac než stovkou remeselníkov z Košického kraja. Návštevníci si budú môcť zaobstarať výrobky z dreva, kože, hliny či kovu. Na predaj budú aj produkty z medu, ovocia a ručne šité hračky. Pestrú paletu výrobkov dostupných v ôsmich stánkoch doplní aj predvádzanie tradičných remesiel. Záujemcovia dostanú príležitosť si vyskúšať točenie na hrnčiarskom kruhu, výrobu kožených náramkov ako aj paličkovanie, drôtovanie, plstenie či zdobenie perníkov.
„Remeselnícky jarmok sa uskutoční v košickom obchodnom dome už po tretíkrát, ale vo vianočnej verzii to bude jeho debut. Každý, kto navštívi OC Optima, si určite príde na svoje,“ uviedol manažér pre Remeselnícky inkubátor, Peter Novotný. 
RINK je špecializovanou formou podpory ľudových remeselníkov a ľudovo-umeleckých výrobcov a unikátnym nástrojom na vytváranie priaznivých podmienok pre rozvoj tradičného remeselníctva na území Košického kraja. Košický samosprávny kraj a Gemerské osvetové stredisko ho založili v roku 2019, sídli v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave.
Aktuálne informácie zo života RINK-u nájdete na stránke Remeselnícky inkubátor a na našich sociálnych sieťach.
Tešíme sa na Vás!

Kontaktná osoba pre RINK: Peter Novotný , manažér Remeselníckeho inkubátora, +421 915 884 135 . rink@gos.sk                                                                   

Kontakt pre médiá:  Róbert Šimko, marketingový manažér,  +421 948 466 030, marketing@gos.sk