Menu

Leto s kinom APOLLO

piatok, 3 jún, 2016 - 08:45
Kino Apollo v Rožňave začína júnový program Oscarovým pondelkom - premietaním na mnohých filmových festivaloch oceneného filmu Saulov syn 6. 6. 2016 (pondelok) o 19.00 hodine. Projekcia sa uskutoční na pripomenutie 7. júna 1944 - dňa deportácie Židov z Rožňavy do Osvienčimu pred sedemdesiatimi dvoma rokmi. Túto smutnú udalosť z minulosti nášho mesta si môžete pripomenúť aj na pietnej spomienke 5. júna 2016 o 15.00 na mieste, kde kedysi stála židovská synagóga (na Šafárikovej ulici pri VÚB), ktorá tiež padla za obeť politickej situácii v povojnových rokoch a rovnako ako židovská komunita bola vymazaná zo súčasnej Rožňavy. Témou holocaustu sa bude zoberať aj následná verejná diskusia s historikom László Bukovszkym od 16.30 hod. v sále rožňavského Mestského úradu.

Program kina v júni

prináša vážne témy spracované do filmových diel, ale zároveň ponúka aj filmovú zábavu v podobe komédií a obľúbených rodinných nedeľných premietaní. V tomto mesiaci sme vybrali dva animované filmy vhodné pre detských divákov Ľadová sezóna (19. 6.) a Uuups! Archa je fuč... (26. 6.), ktoré v prijateľnej forme prinášajú nielen zábavu, ale aj odkaz na rozprávkové víťazstvo dobra nad zlom. Na starosvetské hodnoty ako priateľstvo, slušnosť a tolerancia s láskavým humorom poukazuje aj kultivovaná komédia Stážista (9. 6.) v hlavných úlohách s Robertom de Niro a Anne Hathaway.  Z iného súdka je francúzska komédia Uletená Parížanka (16. 6.), ktorá napriek zdanlivo nenáročnému humoru nastavuje zrkadlo neduhom súčasnej doby prostredníctvom excentrickej hlavnej postavy - Borata v sukni.

Postavenie znevýhodnených a slabých v súčasnej spoločnosti

reflektuje maďarský režisér výnimočným spracovaním - metaforou vo filme Biely boh (12. 6.), ktorý uvedieme v pôvodnom znení s titulkami zároveň s krátkym animovaným predfilmom slovenského pôvodu Nina v spolupráci s FK Excalibur. Vážnejšie až dramatické situácie zo života a vzťahov medzi rodičmi a ich deťmi spracúvajú tvorcovia vo filmoch Izba (23. 6.) a Otcovia a dcéry (30. 6.). Brie Larson (Izba) za úlohu milujúcej matky získala v tomto roku Oscara, Zlatý Glóbus a mnohé ďalšie ocenenia filmovej kritiky, a tiež divákov. Russell Crowe (Otcovia a dcéry) známy skôr ako predstaviteľ drsných chlapských hrdinov, stvárňuje otca a jeho vzťah k dcére plný vzácneho citového prepojenia a nezničiteľného vzájomného puta.
Týmto filmom uzavrieme na letné obdobie sálu kina Apollo
a našich fanúšikov a priaznivcov filmu pozývame na ôsmu sezónu letného kina v areáli rožňavskej hvezdárne.

Letné kino

v období prázdnin (júl - august) bude prinášať skvelé filmové zážitky pod hviezdnym nebom s možnosťou astronomických pozorovaní. 

Podrobnosti o programe nájdete na www.gos.sk, fb.me/kino.apollo.roznava

Info: A. Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431