Menu

Leto s hlinou a priadzou

Leto s hlinou a priadzou
od piatok, 1 júl, 2016 - 09:30 do streda, 31 august, 2016 - 09:30
Gemerské osvetové stredisko prichádza s novou kultúrnou ponukou, ktorou chce spestriť voľné chvíle prázdninujúcich detí, ale aj dovolenkárov či turistov nachádzajúcich sa v našom regióne. Zúčastniť sa môže naozaj každý - od 9 do 99 rokov.
„Počas takmer jedného roka , čo máme otvorené naše remeselnícke dielne sa v nich už vystriedalo množstvo detí, ale aj dospelí. Ohlasy návštevníkov na tvorivé aktivity v hrnčiarskej a tkáčskej dielni sú pozitívne, avšak nie každý má možnosť absolvovať naše remeselnícke tábory či niekoľkotýždňové kurzy,  preto sme na túto situáciu promptne zareagovali. Počas letných prázdnin, čiže v mesiacoch júl a august každú stredu v čase od 13:00 do 15:00 ponúkame záujemcom vo veku od 9 do 99 rokov  možnosť vyskúšať si tradičné techniky výroby dekoratívnych a úžitkových predmetov tak  z hrnčiarskej hliny, ako aj z rôznych prírodných materiálov so zmeraním na tradičnú textilnú výrobu“ ozrejmuje ciele tvorivých aktivít riaditeľka GOS Helena Novotná.

Zúčastniť sa týchto kreatívnych odpoludní môže naozaj každý,

kto v sebe cíti potrebu niečo si vlastnoručne vytvoriť. Organizátori však prosia rodičov, aby k deťom mladším ako 9 rokov zabezpečili dospelý doprovod.
„Podľa vekovej kategórie či stupňa zručnosti návštevníka, ponúkame počas dvojhodinového bloku možnosť vyrobiť si dekoratívne a úžitkové predmety. Výroba drobných predmetov z hliny je síce zvládnuteľná počas dvojhodinového bloku, avšak ich finalizácia vyžaduje dlhší čas, aj niekoľko dní. Premety sa musia vysušiť a nasleduje prvý výpal, takzvaný predžah (ktorý je v cene), avšak na základe dohody je možné zabezpečiť aj glazovanie a druhý výpal, čo už zaručuje úžitkové vlastnosti keramiky. U nás je samozrejmosťou, že pracujeme so zdravotne nezávadnými materiálmi, čiže napríklad taký keramický hrnček či miska je používateľná aj na potravu. Nuž, a čo skvelejšie si priať počas letných prázdninových dní, ako si vlastnoručne vyrobiť svoj hrnček na čaj, či misku na musli...“ s úsmevom na záver dodáva H. Novotná.
 
Cenník poplatkov na dvojhodinový blok:
Dieťa od 9 rokov a dospelá osoba : 4 €
Súrodenecká dvojica: 7 € 
Rodič a jedno dieťa do 9 rokov: 6 €
 
Poplatok za tvorivé dielne obsahuje prácu lektora, materiál, prvý výpal keramiky a pitný režim.
 
Informácie:
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
+421 915 884 135
 
 
PrílohaVeľkosť
Leto s hlinou a priadzou - plagát9.17 MB