Menu

LETNÉ KINO 2021

streda, 30 jún, 2021 - 09:45
Hviezdne štvrtky na Gemeri / Letné kino vo hvezdárni / júl-august 2021, Lesná 1, Rožňava

Letné kino je v tomto roku už po dvanástykrát súčasťou ponuky rožňavskej hvezdárne. Fanúšikom strieborného plátna prinesie prírodné kino neopakovateľnú atmosféru priamo pod holým nebom. 
Premietanie pod hviezdnou oblohou v Rožňave organizuje Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Počas letných prázdnin ponúkne návštevníkom opäť jedinečné spojenie - možnosť sledovať hviezdy na filmovom plátne a zároveň pozorovať nočnú oblohu s odborným výkladom astronóma. Letné kino si návštevníci budú môcť vychutnať v areáli hvezdárne na Lesnej ulici v Rožňave. 
„Už tradične, každý júlový aj augustový štvrtok si návštevníci vychutnajú filmové novinky aj overené kinohity. Ponuka je pestrá a my veríme, že si so sebou odnesú príjemné zážitky. Skladbou programu sa snažíme osloviť celé spektrum návštevníkov. Prvé tohtoročné premietanie vychádza práve na 1. júla. V prvý prádzninový deň ponúkneme návštevníkom rodinný animovaný film Minna a továreň na sny,” uviedla riaditeľka GOS Helena Novotná. 
Ďalšia projekcia sa bude konať v utorok 6. júla, kedy sa mesto Rožňava symbolicky stane súčasťou otváracieho ceremoniálu filmového festivalu v Cannes. Diváci po prvýkrát v histórii uvidia v rovnakom čase film, ktorý otvorí slávnostný ceremoniál prestížneho filmového festivalu na Francúzskej riviére. Na striebornom plátne sa predstaví najnovšia snímka režiséra Leosa Caraxa – muzikál Annette plný vášne, lásky a slávy.
Ďalší program bude pokračovať tradične štvrtkovým premietaním 8. júla akčnou komédiou Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn, 15. júla životopisnou česko-slovenskou drámou Šarlatán. Vo štvrtok 22. júla je pripravený akčný thriller Ava: Bez súcitu a na záver 29. júla romantická komédia Vieš udržať tajomstvo? 
Premietanie sa začne vždy po zotmení, teda v júli o 21.00 hod. a v auguste od 20.30 hod. v  rožňavskej hvezdárni (Lesná 1, Rožňava). Stačí si vziať deky, repelenty a vychutnať si obľúbené filmy pod hviezdami. Premietanie filmov v letnom kine bude prebiehať v súlade s aktuálnymi opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie.
Podrobnosti o ďalšom programe a aktuálne informácie na fb.me/kino.apollo.roznava.
Vstupné je 2 € 

PROGRAM NA AUGUST:

PrílohaVeľkosť
PORGRAM august 7.3 MB