Menu

Jarné prázdniny s hlinou a priadzou

od pondelok, 6 marec, 2017 - 13:00 do piatok, 10 marec, 2017 - 15:00
Gemerské osvetové stredisko opäť prichádza s ponukou, ktorou hravo, ale aj poučne vyplní voľné chvíle prázdninujúcich detí a ich rodinných príslušníkov. Zúčastniť sa môže každý vo veku od 9 – 99 rokov.

Tvorivé dielne

sa v Dome tradičnej kultúry Gemera tešia veľkému úspechu a záujmu. „V priebehu roka sa snažíme vyplniť program školským zariadeniam, no na teraz sme si povedali, že sa zameriame aj na rodiny, ktoré sa chcú zabaviť, ale aj niečo užitočné naučiť.

Počas jarných prázdnin

v termíne od 6. – 10. marca v čase od 13:00 – 15:00 ponúkame všetkým záujemcom o tradičné remeslo možnosť vyskúšať nasledovné techniky. V dielni textilnej to budú od pondelka do piatka techniky výroby čelenky, náramku, tanisterky (tkaná taška v ľudovom prostredí), brošne, gobelínu. V hrnčiarskej dielni zase každý deň môžete vyrobiť čosi iné a to: misu, tienidlo, slniečko, jarná víla, šperkovnica. Zúčastniť sa môže ozaj každý, koho táto ponuka a tvorivé dielne zaujímajú“ uvádza Mgr. Helena Novotná, riaditeľka Gemerského osvetového strediska v Rožňave. Organizátori však žiadajú, aby rodičia pre deti mladšie ako 9 rokov zabezpečili dospelý doprovod. Na druhej strane, aby sa dospelí nenudili, taktiež si môžu vyrobiť predmety totožné ako aj ich deti.
 
„Dielne budú prebiehať v dvojhodinových blokoch každý deň počas celého týždňa. Program je pestrý, takže je z čoho vyberať. V hrnčiarskej dielni na základe dohody s lektorkou bude možnosť aj výpalu vyrobených predmetov. Nie je nič príjemnejšie, ako stráviť prázdniny v tvorivých dielňach a priniesť si domov ten najkrajší vlastnoručne vyrobený predmet či už v podobe brošne, čelenky, alebo misky. Vo vstupnom je zahrnutý použitý materiál, práca lektora a pitný režim. Pre tieto dielne je počet účastníkov limitovaný“ dodala H. Novotná.
 

Cenník poplatkov na dvojhodinový blok : 

Dieťa od 9 rokov a dospelá osoba : 4 €
Súrodenecká dvojica : 7 €
Rodič a jedno dieťa do 9 rokov : 6 €
 
Informácie : 
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
+421 915 884 135