Menu

HVIEZDNA MISIA 2016

od utorok, 12 júl, 2016 - 16:00 do streda, 13 júl, 2016 - 16:00
Ako prežiť bez rodičov, bez smartphonu a bez internetu 24 hodín v prírode? Ak máš vek medzi 6 a 15, zapoj sa do hviezdnej misie a uvidíš….
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave  počas letných  prázdnin  pripravuje  dva  turnusy 24-hodinového detského tábora na hvezdárni. Ako po iné roky, tábor bude zážitkový a astronomický, na pozadí prvkov hnutia skautingu. Určený je pre deti a mládež vo veku 6 – 15 rokov.
V mesiaci júl sa tábor uskutoční z utorka na stredu 12. – 13. júla a v auguste zo stredy na štvrtok 10. – 11. augusta. 
Príchod na hvezdáreň v deň konania o 16:00
Odchod z hvezdárne o 24 hodín o 16:00
Každý detský tábor je niečím jedinečný a je posadený do určitého prírodného prostredia. Tábor na rožňavskej hvezdárni využije možnosti a tradície miestnej solárnej astronómie, ako aj praktikum nočného pozorovania oblohy ďalekohľadmi. Desiatka táborujúcich detí bude striedavo hvezdármi, konštruktérmi a modelármi, skautmi, športovcami, stopármi či lukostrelcami. 
Na hvezdárni sa nachádza slnečná pec, ktoré v prípade dobrého počasia môže nahradiť klasické ohnisko. V peci možné opekať chlieb, či klobásu. Takto v tábore deti na hvezdárni prežijú malú robinsoniádu s minimálnym využitím výdobytkov civilizácie, na ktorú budú určite radi spomínať. 
Čo máš priniesť?
Stan, karimatku, spacák, hygienické potreby, oblečenie a obuv do nepriaznivého počasia, jedlo na celý deň (okrem obeda, ktorý si objednáme z reštaurácie). Kohútikovú vodu ti poskytneme, aj čaj uvaríme, ale kech chceš piť nezdravé a sladké bublinkaté nápoje, to si musíš prinisť sám. Nezabudni na baterku a dobrú náladu!
 
Pre obmedzenú kapacitu odporúčame prihlásiť sa včas.
Účastnícky poplatok (zahŕňa obed, poistenie) za 1 dieťa: 8 €. 
Termín začiatku táborov môže byť posunutý z dôvodov aktuálneho počasia.
GOS prijíma kultúrne poukazy. 
 
Informácie: www.gos.sk, fb.me/gos.roznava,
Hvezdáreň: 058/7345334, Juraj Lorinčík
Gemerské osvetové stredisko: 0915 884 135
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška 18.55 KB