Menu

Detská muzikantská dielňa horného Gemera

od piatok, 15 júl, 2016 - 12:30 do piatok, 19 august, 2016 - 20:30
Po gemersky hráme aj si zaspievame - 3. ročník Detskej muzikantskej dielne horného Gemera v dňoch 15. – 19. 8. 2016 v Rejdovej
Gemerské osvetové stredisko organizuje tretí ročník muzikantskej dielne, v ktorej sa mladí muzikanti zdokonaľujú v hudobných tradíciách a technikách. Projekt je určený muzikantom vo veku od 7 rokov. 
V termíne od 15. – 19. 8. 2016 sa stretnú záujemcovia o toto vzdelávacie podujatie v Rejdovej, kde na nich čaká mnoho zaujímavých aktivít. Pod vedením skúsených lektorov účastníci budú môcť sa naučiť, alebo sa zdokonaliť v rôznyh technikách a hudobných štýloch. „Venovať sa budeme hráčom na husle, violu, kontrabas, cimbal a akordeón. Počas celého týždňa zabezpečíme hodiny so skúsenými hudobníkmi, nositeľmi tradícií, ktorí naučia mnoho z piesňového repertoáru Gemera. Na obohatenie programu sme si pripravili večerné astronomické pozorovania, tvorivé dielne s remeselníkmi, premietanie autentických záberov rôznych hudobných príležitostí na Gemeri a stretnutie s výrobcom krojov, ktorý účastníkov oboznámi s rôznymi časťami tradičného odevu v obci Rejdová. Celotýždňový tábor ukončíme večerným vystúpením „na pľacu“ v piatok 19. 8. 2016, na Gemerskom folklórnom festivale. Hlavnou prioritou tejto muzikantskej dielne je inšpirovať mladých hudobníkov a poskytnúť im cenné odborné rady pre zaujímavú cestu hudobným folklórom“ uviedla pracovníčka Gemerského osvetového strediska Mária Hlaváčová. 
 
Účastnícky poplatok je 40 €, ktorý zahŕňa celodennú stravu a občerstvenie počas pobytu, ubytovanie,  sprievodné programy, materiál na tvorivé dielne a prácu lektorov.
Projekt je realizovaný aj vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.
 
Bližšie informácie môžete získať na tel.č.:  0902 268 294 alebo hlavacova@gos.sk.
Neváhajte a prihláste sa !
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška12.93 KB
plagát12.66 MB