Menu

ANIMOsCool - letná škola animovaného filmu

Plagát
od pondelok, 18 júl, 2016 - 08:30 do piatok, 22 júl, 2016 - 15:30
Letná filmová škola v Dome tradičnej kultúry Gemera so zameraním na animáciu.
Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave pripravilo v  termíne 18. až 22. júla 2016 (pondelok – piatok) pre záujemcov 3. ročník letnej filmovej školy so zameraním na animáciu. Pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a  vytvoria animovaný hudobný  klip.
Hlavným lektorom bude skúsený výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc,
ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež už od 10 rokov až po stredoškolákov,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „deti a mladí ľudia pod jeho vedením získavajú najvyššie ocenenia na krajskej súťaži Cineama, ktorú každoročne organizujeme. Počas predchádzajúcich ročníkov filmovej školy sa podarilo vytvoriť spoločnými silami animované filmy, ktoré získali priaznivé ohlasy  divákov a ocenenia profesionálov aj na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA."
„Zaujímavou možnosťou určite bude naučiť sa  v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole  aj úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmov. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne krátky animovaný filmový klip, tentokrát na folklórnu tému, ktorý uvedieme v premiére v piatok 22. júla 2016 v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava)," dodáva Anežka Kleinová (GOS).
Projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.
Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov),
konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) každý deň od 8.00 do 16.00 hod.
 
Poplatok: 50 € (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)
Počet účastníkov je limitovaný!  
Termín na prihlásenie:  DO 11. 7. 2016
Prihlášky a info:  Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
 
 
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška 21.74 KB