Menu

ANIMOsCool

od pondelok, 12 august, 2019 - 09:00 do piatok, 16 august, 2019 - 15:00
Letná škola animovaného filmu, 6. ročník v Dome tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava
TVORÍME OCEŇOVANÉ FILMY !
 
Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravilo v  termíne 12. až 16. augusta 2019 (pondelok – piatok) už 6. ročník letnej filmovej školy. Pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a  vytvoria animovaný film.
„Hlavným lektorom je už osvedčený výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „pod jeho vedením sa deťom darí vytvárať spoločne animované filmy, ktoré získavajú priaznivé ohlasy  divákov a ocenenia odbornej poroty na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA od čestných uznaní až po miesta na prvých,  či druhých priečkach.
„Zaujímavou možnosťou je naučiť sa  v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmu. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 16. augusta 2019 v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava)," dodáva autorka projektu Anežka Kleinová.
ANIMOsCool je súčasťou projektu na podporu kultúrno-osvetovej činnosti. Projekt z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.
Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov), konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) denne od 8.00 do 16.00 hod. formou denného tábora.
Poplatok: 50 € (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)
Počet účastníkov je limitovaný!   Termín na prihlásenie a uhradenie poplatku:  do 7. 8. 2019
Prihlášky a info: 
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška31.13 KB
Plagát626.11 KB