Menu

ANIMOsCOOL

utorok, 20 jún, 2017 - 14:45
Letná kreatívna škola animovaného filmu
Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave pripravilo v  termíne 17. až 21. júla 2017 (pondelok – piatok) už 4. ročník letnej filmovej školy so zameraním na animáciu. Pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a  vytvoria animovaný film.
„Hlavným lektorom bude skúsený výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež už od 10 rokov až po stredoškolákov,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „deti a mladí ľudia pod jeho vedením získavajú najvyššie ocenenia na krajskej súťaži Cineama. Aj počas predchádzajúcich ročníkov filmovej školy sa podarilo vytvoriť spoločnými silami animované filmy, ktoré získali priaznivé ohlasy  divákov a ocenenia profesionálov aj na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA."
„Zaujímavou možnosťou určite bude naučiť sa v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmu. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 21. júla 2017 v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava)," dodáva autorka projektu Anežka Kleinová.
Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov), konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) denne od 8.00 do 16.00 hod.
Poplatok: 50 € (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)
Počet účastníkov je limitovaný!   Termín na prihlásenie:  12. 7. 2017
 
Prihlášky a info: 
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
 
 
 
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška21.72 KB
Plagát741.96 KB